Zaprojektowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj prostsze niż nam się wydaje. Topowi producenci zaproponują nam olbrzymi wybór nowoczesnych mebli ogrodowych, jak również funkcjonalnych dodatków. Wśród chętnie wybieranych wymienia się dzisiaj nowoczesne zadaszenie tarasu w formie pergoli. Jak wygląda taka konstrukcja? Czy sprawdzi się ona w naszej przestrzeni przydomowej?

Nowoczesne zadaszenie tarasu przy domu

Czym jest nowoczesne zadaszenie tarasu? Jest to innowacyjna konstrukcja, wykonana z trwałych i odpornych na zmienne warunki atmosferyczne materiałów. Nowoczesne zadaszenie tarasu wznoszone jest z elementów modułowych, które wykonane są z aluminium. Ten rodzaj materiału jest malowany proszkowo co oznacza, że jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci oraz przed korozją. Konstruktorzy stworzyli tu również zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Dach pergoli zwraca uwagę – tworzą go zintegrowane listwy, które obracają się wokół własnej osi. To użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji znajdują się aktualnie listwy – w ten sposób decyduje też o tym jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach w pozycji całkowicie zamkniętej chroni nas przed słońcem, jak i przed deszczem!

Nowoczesne zadaszenie tarasu i dodatki

Czy wiesz, że nowoczesne zadaszenie tarasu w formie pergoli możemy uzupełnić o funkcjonalne dodatki? Jednym z nich jest roleta boczna, która pozwoli na zasłonięcie przestrzeni pod pergolą. Pozwoli to na uchronienie się przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak również przed… spojrzeniami sąsiadów! Innym elementem, który możemy wykorzystać w naszych pergolach jest zintegrowane oświetlenie. W okresie późnego lata możemy również wykorzystać promienniki ciepła, które pozwolą na poprawienie komfortu termicznego.

Comments are closed.