Każdy chce, by łazienka była równocześnie funkcjonalna i ładnie wyglądała. Nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim powierzchnię łazienki i do niej dopasować wyposażenie.

Jak urządzić łazienkę?

Urządzanie łazienki najlepiej zacząć od jej zaplanowania. Z dużą łazienką nie ma większego problemu. Bez problemu zmieści się w niej wanna, kabina prysznicowa, miska klozetowa, bidet umywalka oraz pralka. Można także wyposaży ją w szafki do przechowywania ręczników, nocnej bielizny, środków do prania oraz kosmetyków.

Urządzając dużą łazienkę warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości, tak by zachować komfort poruszania się. Przyjmuje się, że przy każdym elemencie wyposażenia powinna pozostawać wolna przestrzeń w granicach 60 cm. Niestety nie zawsze jest to możliwe.

Jak urządzić małą łazienkę?

W przypadku małej łazienki musimy oszczędzać każdy centymetr. Najwięcej miejsca zyskamy zastępując wannę kabiną prysznicową. Niestety w małej łazience trzeba będzie zrezygnować także z bidetu. Nie zawsze da się także zachować odpowiednie odległości.

Do małej łazienki warto wybrać ceramikę (miska WC, umywalka) o mniejszych rozmiarach. Nie ma to wpływu na jej funkcjonalność. Doskonale w takim przypadku sprawdzi się ceramika Deante. Kolekcja Peonia została zaprojektowana właśnie z myślą o małych łazienkach. Umywalki mają obłe kształty, które chronią przed bolesnymi uderzeniami. Miska klozetowa z tej kolekcji pozbawiona jest dodatkowych rantów i zagłębień. Nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale jest także łatwiejsza do utrzymania czystości.

Jaki kolor ceramiki do łazienki?

Tradycyjnym i standardowym kolorem ceramiki łazienkowej jest kolor biały. Śnieżna biel bardzo dobrze prezentuje się w łazienkach urządzonych w tonacji ciemnej. Świetnie kontrastuje z ciemnymi płytkami na ścianie i ciemną podłogą.

Najnowsze trendy aranżacyjne, zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych, preferują ceramikę kolorową. Możliwości wyboru jest bardzo dużo, a wszystko zależy od gustu i ogólnego wystroju łazienki.

Obecnie największą popularnością cieszy się kolor szary oraz czarny. Wychodząc na przeciw tym tendencjom firma Deante proponuje kilka kolekcji w tych kolorach. Dodatkowo ceramika Deante charakteryzuje się nowoczesnymi kształtami, które stanowią dopełnienie całości.

Nim podejmiemy ostateczną decyzją o urządzeniu łazienki, warto wcześniej zapoznać się z najnowszymi tendencjami w aranżacji wnętrz i porównać kilka propozycji, dzięki temu nie będziemy później żałować podjętych decyzji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika marki Deante.

Comments are closed.