Wygodne krzesła ogrodowe to podstawa wyposażenia ogrodu, tarasu czy balkonu. Krzesła takie powinny być zaprojektowane zgodnie z potrzebami użytkowników, ale też tak, by estetycznie uzupełniały przestrzeń. Jakie krzesła ogrodowe wybrać do przydomowej strefy wypoczynkowej?

Wygodne krzesła ogrodowe z technorattanu

Nie ma wątpliwości, że najczęściej kupowanymi meblami ogrodowymi są dzisiaj komplety technorattanowe. Meble takie zachwycają elegancją, ale też wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Wygodne krzesła ogrodowe tego typu sprawdzą się zarówno jako elementy kompletów kawowych, jak i letnich jadalni przy domu. Nowoczesne krzesła z technorattanu uzupełniane są o podłokietniki i odpowiednio profilowane oparcia, by zwiększyć komfort. Jak tworzone są wygodne krzesła ogrodowe z tego materiału? Konstrukcje opierają się na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Okrycie mebla to plecionka technorattanowa, która nie jest podatna na płowienie czy na wchłanianie wilgoci. Krzesła technorattanowe zachowają doskonały wygląd na szereg lat, jeśli regularnie będą one okrywane dedykowanym pokrowcem ogrodowym.

Wygodne krzesła ogrodowe w nowoczesnej odsłonie

Wygodne krzesła ogrodowe to również niebanalne propozycje topowych projektantów. Wśród najciekawszych modeli wymienić można krzesła, w których siedzisko i oparcie wykonane jest z liny polipropylenowej. Lekka, aluminiowa konstrukcja pozwala na bezproblemowe podnoszenie. Krzesła takie zwracają uwagę – gęsto pleciona lina nadaje krzesłu optycznej lekkości, jednocześnie pozwala na wentylowanie skóry użytkownika w czasie największych upałów. Krzesła tego typu świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, zestawione ze stołami, w których blaty wykonane są z litego drewna.

Comments are closed.