Jak zaprojektować nowoczesne kuchnie? Umiejętne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni pozwoli na to, aby uzyskać pomieszczenie funkcjonalne oraz estetyczne, gdzie będzie można tworzyć posiłki, jak również spędzać czas na rozmowie z bliskimi nam osobami.

Nowoczesne kuchnie – aneks kuchenny

Nowoczesne kuchnie otwarte są na resztę domu. Nie tylko w przypadku budownictwa jednorodzinnego, ale także w przypadku mniejszych kawalerek. Stosując otwartą kuchnię na salon i na resztę domu należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej granicy pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Tą granicą powinien był stół lub wysoki barek, tudzież wyspa kuchenna, która stać się może jednocześnie stołem do jedzenia oraz blatem roboczym. Wybierając stół nie można zapomnieć o jego odpowiedniej wysokości (np. dla barków wynosi ona ok. 110-120 cm) i dopasowanych krzesłach, aby móc przy nim wygodnie usiąść. Dobór stołu do kuchni to równie ważna kwestia, jak dobór pozostałego wyposażenia do tego pomieszczenia.

Praktyczne rozwiązania

Nowoczesne kuchnie cenią sobie innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu praca w takim pomieszczeniu jest łatwiejsza i szybsza. Jednym z nich jest system cargo, który bardzo często spotykany jest w narożnych szafkach. Z innych rozwiązań, jakie polecane są do nowoczesnej kuchni to szuflady zamiast dolnych szafek. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na lepsze uporządkowanie wszystkich rzeczy. Wiele pań doceni fakt, że będą mogły potrzebne produkty szybciej odnaleźć w szufladach.

Comments are closed.