Nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, aby cieszyć się otoczeniem zieleni. Nawet niewielki przydomowy taras można zaaranżować w taki sposób, aby móc wygodnie odpoczywać na nim latem. Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest taras przed domem z zadaszeniem – taki taras może być miejscem relaksu lub letnią jadalnią przy domu!

Jak zaprojektować taras przed domem z zadaszeniem?

Przygotowując się do aranżacji tarasu, przede wszystkim warto postawić na sofy ogrodowe – to bez wątpienia najchętniej kupowane komplety wypoczynkowe do ogrodu i na taras. Sofy technorattanowe staną się idealnym uzupełnieniem dla aranżacji nowoczesnych czy minimalistycznych. Do wyboru mamy również sofy modułowe, odpowiednie dla osób kreatywnych, które chcą mieć możliwość zaprowadzania zmian w obrębie strefy relaksu. Nowoczesne sofy posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, co pozwala na ich wygodne podnoszenie czy przenoszenie.

Taras przed domem z zadaszeniem wykorzystuje pergole – to nic innego jak metalowa konstrukcja z ruchomym dachem. Nowoczesne pergole wznoszone są modułowo z elementów aluminiowych. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, korozją, zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb zadaszenia. Atutem pergoli jest bez wątpienia dach – składa się on z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. W ten sposób użytkownicy decydują o tym, jak wiele słońca wpada na taras przed domem z zadaszeniem. Dach w pozycji zamkniętej skutecznie chroni przed wysoką temperaturą.

Taras przed domem z zadaszeniem i oświetleniem

Aby móc delektować się letnimi wieczorami blisko domu taras przed domem z zadaszeniem warto uzupełnić o funkcjonalne źródła światła. Najchętniej wybieranymi są lampy solarne, które ładowane są dzięki energii słonecznej. To ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie!

Comments are closed.