Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala na natychmiastowe osiągnięcie naturalnych rezultatów, które mogą utrzymywać się nawet przez rok. Należy jednak pamiętać, że efekty zabiegu w dużej mierze zależą od tego, w jaki sposób będziemy traktować usta po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Przedstawiamy najważniejsze zalecenia po zastosowaniu wypełniacza.

Co należy wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy występuje w ludzkim organizmie i odpowiada m.in. za nawilżenie skóry. Z czasem jednak zaczyna ubywać naturalnego kwasu hialuronowego, przez co efekty starzenia się skóry stają się bardziej widoczne. Dlatego substancja ta znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu ma właściwości zarówno nawilżające, jak i wypełniające.

Kwas hialuronowy pozwala nie tylko na powiększenie ust, ale też zniwelowanie ich asymetrii, ujędrnienie i odmłodzenie. Przy jego pomocy można podnieść opadające kąciki ust. Po wstrzyknięciu pod skórę utrzymuje się w niej przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Jest to substancja bardzo plastyczna, dlatego pozwala na dostosowanie efektów do indywidualnych potrzeb.

Na czym polega wypełnianie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza po miejscowym znieczuleniu skóry w okolicach warg. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Lubin, powiększanie ust polega na podskórnym wstrzyknięciu usieciowanego kwasu hialuronowego w postaci gęstego żelu. W zależności od ilości zastosowanego wypełniacza usta można powiększyć minimalnie lub znacząco.

To lekarz decyduje, ile kwasu hialuronowego należy użyć w danym przypadku. Bierze on pod uwagę nie tylko oczekiwania Pacjenta, ale przede wszystkim anatomię jego twarzy. Ważna jest nie tylko dawka wypełniacza, ale też zachowanie naturalnych proporcji między dolną a górną wargą, aby uniknąć karykaturalnego efektu.

Zalecenia po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta

Postępowanie po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego ma na celu zniwelowanie ewentualnego obrzęku czy zaczerwienienia, zapobieganie wystąpieniu skutków ubocznych, a także wzmocnienie i utrwalenie efektów. Lekki ból i obrzęk utrzymujący się przez kilka dni po zastosowaniu wypełniacza, można zniwelować, stosując zimne okłady, smarując usta maścią zaleconą przez lekarza, a także przyjmując niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ponadto wskazane jest picie dużych ilości wody (minimum 2 litry dziennie).

Bezpośrednio po zabiegu (przez kilka dni do miesiąca) należy zrezygnować z:

  • dotykania, masowania czy drapania ust w miejscach, w których została wykonana iniekcja;
  • sauny, solarium, opalania;
  • przebywania w miejscach, gdzie występują duże różnice temperatur;
  • picia alkoholu i palenia papierosów;
  • intensywnego wysiłku fizycznego;
  • innych zabiegów medycyny estetycznej, np. laseroterapii.

Jak dbać o usta, gdy są zagojone:

  • stosowanie pomadek ochronnych i nawilżających; latem należy smarować usta kremem o wysokim SPF, najlepiej 50+;
  • wykonywanie delikatnych peelingów ust;
  • masaże przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, odwiedź www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.

https://motulinka.com/kp/akcesoria-i-dekoracje-do-pokoju/maty-do-zabawy-dla-niemowlat/ https://motulinka.com/kp/akcesoria-kapielowe-dla-dzieci-i-niemowlat/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/