Elegancki taras w stylu Hampton to jedna z chętniej wybieranych inspiracji na aranżację przydomowej przestrzeni wypoczynkowej. Styl Hampton charakteryzuje się jasną kolorystyką, nawiązaniem do natury, wykorzystaniem zarówno naturalnego drewna, jak i rattanu. W jaki sposób zaprojektować taras w tym stylu?

Taras w stylu Hampton – wybieramy meble

Pierwszym krokiem do aranżacji tarasu w stylu Hampton jest wybór mebli. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się przede wszystkim białe meble technorattanowe, ale też nowoczesne meble tworzone z dodatkiem naturalnego drewna. W przypadku mebli technorattanowych warto wspomnieć o wysokiej odporności na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Jasne meble technorattanowe sprawią, że taras w stylu Hampton nabierze niebanalnej oprawy i stylu. Meble takie warto dodatkowo uzupełnić kolorowymi poduszkami, pledami, kocami. Na posadzce warto położyć zewnętrzny dywan, który zadba o ciepło stóp. Inną propozycją są meble modułowe, które pozwolą na wydobycie pełnego potencjału przestrzeni. Kolekcje modułowe składają się z elementów meblowych, które można wykorzystywać osobno lub łączyć dzięki niewielkim złączkom.

Taras w stylu Hampton – dekoracje

Taras w stylu Hampton zwraca uwagę jasnymi kolorami, nawiązaniem do morskich miejscowości oraz dekoracjami. Chcąc podnieść estetykę takiej przestrzeni, przede wszystkim  warto postawić na donice z kwiatami. Świetnym rozwiązaniem okażą się białe donice technorattanowe, jak również jasne donice kompozytowe. Przyjemne popołudnie na tarasie nierzadko zmienia się w wieczór. Oświetlenie zapewnią eleganckie lampiony rattanowe, w których wnętrzu umieszczana jest świeca. Alternatywą mogą być stylizowane na lampiony lampy solarne – to rozwiązanie eleganckie i ekologiczne.

Comments are closed.

usiek.pl https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz wiecej