Z roku na rok rośnie zainteresowanie samochodami elektrycznymi. Chcąc ograniczyć zanieczyszczenie planety i zapewnić sobie komfort, wymieniamy wysłużone, emitujące ogromną ilość spalin samochody napędzane ropą czy benzyną na ciche, wygodne i innowacyjne „elektryki”. Wiele osób rozważających zakup samochodu z silnikiem elektrycznym obawia się, że pojazd nie będzie uniwersalny i sprawdzi się jedynie na krótkich dystansach. Czy rzeczywiście musi tak być? Niekoniecznie! Z myślą o osobach planujących zakup nowego wozu sprawdzamy zasięg samochodów elektrycznych.

Podpowiadamy, jaki jest zasięg samochodów elektrycznych

Zastanawiasz się, jaki jest zasięg samochodów elektrycznych? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie jest możliwe. To, ile samochód przejedzie kilometrów po załadowaniu go do pełna, uzależnione jest od wielu czynników, przede wszystkim modelu, masy pojazdu i typu akumulatora oraz ukształtowania terenu (jazda po górzystym terenie będzie pochłaniała więcej energii, co przełoży się na skrócenie dystansu). Ponadto, na zasięg wpływa również styl jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę przejadą mniej kilometrów.

Małe, miejskie samochody elektryczne  o najmniejszej pojemności silnika na jednym ładowaniu przejadą około 180 kilometrów. W przypadku większych, mocniejszych aut dystans zwiększa się nawet do ponad 500 kilometrów.

 

Pogoda a zasięg samochodu

Eksperci zaznaczają, że samochody z zielonymi tablicami znacznie gorzej „radzą sobie” zimą. Dlaczego tak się dzieje? Jeśli temperatura powietrza mocno spada, elektrolit wypełniający akumulator gęstnieje, co bezpośrednio przekłada się na jego sprawność.

 

Comments are closed.

ishcourse.pl zobacz wiecej museum.com