Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest niesamowicie popularna. Jest stosowana w każdym salonie kosmetycznym. Okazuje się, że paznokcie akrylowe to praktyczne rozwiązanie dla pań szukających trwałego, a także efektownego manicure. Warto wiedzieć, że akryl wzmacnia skutecznie płytkę paznokcia, a ponadto jest trwalszy niż jego żelowy odpowiednik.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – czy warto ją stosować?

Okazuje się, iż akrylowe paznokcie nierzadko są niesłusznie mylone z żelowymi bądź hybrydowymi. Jednakże w rzeczywistości są to zgoła odmienne sposoby zrobienia trwałego manicure. Ponadto podstawową różnicą między manicure akrylowym a żelowym jest metoda ich utwardzenia.

Należy wiedzieć, że akryl utwardza się samoistnie, natomiast żel trzeba dodatkowo utwardzać, stosując do tego celu lampy UV czy LED. Nie jest to jedyna różnica, bowiem długie paznokcie zrobione metodą żelową prezentują się nieco bardziej naturalnie, a ponadto mają dość sprężystą strukturę, która przypomina bardzo naturalne paznokcie. Natomiast akryl przypomina bardziej tipsy. Z tego powodu takie paznokcie są o wiele odporniejsze. Zdecydowanie trudniej je złamać, a przy tym prezentują się równie pięknie.

Jakie są zalety metody akrylowej zdobienia paznokci?

Okazuje się, że paznokcie akrylowe to sprawdzony sposób na piękne, a także zadbane dłonie – nawet w przypadku, gdy płytka naszych paznokci jest łamliwa i podatna na wszelkie złamania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że akryl stosowany jest do klasycznej stylizacji, a także do przedłużania paznokci.

Taka metoda przedłużania paznokci znacząco przyczynia się do wzmocnienia naturalnej płytki paznokcia. Warto wiedzieć, że można śmiałą ją piłować, dzięki temu dowolnie da się zmieniać kształt. Należy pamiętać, iż paznokcie akrylowe robione są przy zastosowaniu specjalnego proszku. Został on wymieszany z płynem, a ponadto tworzy bardzo szybko schnącą masę – zastyga ona bardzo szybko na paznokciu. Trzeba też dodać, iż warstwa jest bardzo twarda, a ponadto odporna wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także zadrapania.

Paznokcie z akrylu

Paznokcie z akrylu można zrobić w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Zabieg przeprowadzany jest bardzo szybko, a dodatkowo jest bardzo przystępny cenowo.

W Polsce istnieje wiele salonów kosmetycznych, w których robione są krylowe zdobienia paznokci. Prezentują się one bardzo pięknie. Takie paznokcie są pożądane przez kobiety w wielu krajach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.