Jedziesz kamperem na kolejną wakacyjną wyprawę? Zastanawiasz się, co spakować i zabrać ze sobą? Dowiedz się, co będzie najważniejsze w czasie wyjazdu i jak ulokować bagaż oraz potrzebne przedmioty w samochodzie. Przekonaj się jak przygotować się do wyprawy, aby przebiegła w komfortowych warunkach.

 

Zrób plan, co warto spakować, a co zostawić

 

Planowanie jest bardzo ważną czynnością przed wyruszeniem w podróż kamperem. Dobrze jest zastanowić się, jaki sposób caravaningu nam odpowiada. Można wybrać opcję stacjonarną z jednym lub dwoma noclegami na kempingu lub bardziej mobilną, w której jest się cały czas w trasie. Dzięki temu można zwiedzić więcej miejsc po drodze. Warto zaplanować ewentualne wędrówki po górach, odkrywanie miast i zabytków lub leniuchowanie i relaks na hamaku.

 

Określenie charakteru wyjazdu pozwoli na dopasowanie ekwipunku do planowanych atrakcji. Kamper, jak wiadomo, ma swoją ograniczoną przestrzeń ładunkową. W czasie wyjazdu można przekonać się, iż każda zbędna rzecz zabrana na wszelki wypadek jest zazwyczaj dodatkowym balastem. Ogranicza znacznie przestrzeń w samochodzie, której w czasie ładowania i późniejszej podróży tak bardzo potrzebujemy.

 

Lista najbardziej potrzebnych rzeczy w czasie podróży kamperem.

 

Wszystkie sprzęty, akcesoria oraz gadżety, które chcemy zabrać ze sobą dobrze jest podzielić na grupy. Będą zawierać w sobie rzeczy potrzebne wyłącznie do pojazdu, potrzebne w czasie jazdy oraz te niezbędne na przykład na kempingu. Warto wcześniej ocenić ergonomię  wnętrza kampera, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń półek, szafek lub schowków, które ją tworzą. Jeśli chcesz skorzystać z doświadczenia specjalistów od urządzania wnętrz kampera, wejdź na stronę https://www.vandermoon.com/pl/ i sprawdź propozycje wygodnych i pojemnych szafek do zabudowy pojazdu.

 

Podstawowym wyposażeniem, które niewątpliwie należy zabrać ze sobą, są bez wątpienia poduszki, kołdry, prześcieradła i oczywiście pościel. Dobrze jest, gdy mamy ze sobą także śpiwór i kilka koców, które zawsze się przydadzą. Nieodzownym letnim ekwipunkiem są również ręczniki kąpielowe, najlepiej te w wersji szybkoschnącej oraz ręczniki do łazienki. Należy pamiętać o zabraniu odpowiedniego obuwia i ubrań, na letnie gorące dni oraz te chłodniejsze. Dużo miejsca zajmują zazwyczaj wszystkie potrzebne środki do higieny oraz detergenty. Dobrze jest mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy oraz podstawowe leki takie jak przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, a także rozkurczowe. Przydadzą się także leki przeciwalergiczne, ponieważ kontakt z przyrodą może mieć nieraz przykre skutki w postaci ukąszeń lub poparzeń.

Comments are closed.