Niezależnie od tego, do jakiej dokładnie placówki edukacyjnej uczęszcza dziecko, zawsze warto postarać się dla niego o ubezpieczenie szkolne. Takie, które pomoże zapewnić ochronę w przedszkolu, szkole podstawowej, szkole średniej, a nawet w żłobku.

Ochrona na każdym kroku

Rodzice tych najmłodszych dzieci są przekonani, że ich ubezpieczenie szkolne nie obowiązuje. No bo szkoła to szkoła, a przedszkole i żłobek to coś zupełnie innego. Warto więc z uwagą podejść do doboru takich ubezpieczeń, które można podzielić m.in. ze względu na wiek dziecka. Dokładnie – ze względu na rodzaj placówki, gdzie dziecko chodzi. Agent ubezpieczeniowy może zapytać się, gdzie dokładnie dziecko chodzi. Nie chodzi tu o nazwę, czy też adres, ale o rodzaj po to, aby móc w zdecydowanie lepszy sposób dopasować zakres ochrony do indywidualnych potrzeb.

Roczne ubezpieczenie szkolne

Taka ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje przez cały rok. W czasie trwania ferii zimowych, wiosennych, a nawet w okresie letnim, gdzie dzieci z placówkami edukacyjnymi nie mają do czynienia przez m.in. jeden miesiąc. Nawet, jeżeli maluch jest na wycieczce z rodzicami na terenie Polski, nie uczęszczając w tym czasie do szkoły/przedszkola/żłobka, jest rozwinięty nad nim parasol ochronny towarzystwa ubezpieczeniowego. Takich ofert jest naprawdę sporo i ciężko się w nich wszystkich rozeznać. Warto więc skorzystać z fachowej podpowiedzi agenta, który na pewno wskaże coś, co pozwoli samym rodzicom być nieco spokojniejszym, jeżeli chodzi o ich dzieci. 

Comments are closed.