Jazda konna to bez wątpienia jeden z chętniej wybieranych dzisiaj sportów – przemawia za nim fakt, że naukę jazdy możemy rozpocząć praktycznie w każdym wieku. Myśląc poważnie o tej aktywności warto odpowiednio się przygotować do pierwszych jazd – niezbędny okaże się kask i spodnie do jazdy konnej. O czym pamiętać kupując te produkty?

Kask i spodnie do jazdy konnej

Jazda konna nazywana jest sportem ogólnorozwojowym – w czasie takiej aktywności pracują praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała, poprawia się koordynacja i równowaga. Decydując się na naukę pod okien doświadczonego instruktora warto zadbać o odpowiedni strój. Podstawą jest kask, który pozwoli na ochronę naszej głowy w czasie upadku. Kaski tworzone są z trwałych materiałów, posiadają regulowane paski – koniecznie pamiętajmy o zapięciu ich pod szyją!

Spodnie do jazdy konnej, czyli popularne bryczesy, to istotny element, aby zachować komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Bryczesy chronią nasze nogi, skórę, jednocześnie pozwalając na zachowanie swobody ruchów w czasie wykonywania kolejnych ćwiczeń w siodle. Nowoczesne bryczesy zaskoczą nas różnorodnością modeli, jak również kolorami czy zdobieniami – zwrócą na to szczególnie uwagę panie! O czym pamiętać wybierając spodnie do jazdy konnej?

Wygodne spodnie do jazdy konnej

Decydując się na spodnie do jazdy konnej przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały – idealne ro związanie to spodnie wykonane z tkanin naturalnych (bawełna) z dodatkiem elastanu. Bawełna pozwoli na swobodną cyrkulację powietrza i wentylowanie skóry, elastan sprawi natomiast, że materiał zyska elastyczność i stanie się bardziej rozciągliwy. Bryczesy mogą mieć również lej – to specjalna wstawka po wewnętrznej stronie nogawki. Lej pozwala na lepszą przyczepność do siodła. 

Comments are closed.