Każda osoba dosiadająca konia powinna zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego jeźdźca, niezależnie od stopnia jego zaawansowania i pewności, jest solidny kask chroniący głowę i górny odcinek kręgosłupa – obszary szczególnie narażone na groźne uszkodzenia podczas upadków. Czym charakteryzuje się dobry kask do jazdy konnej? Sprawdź nasze rady!

Solidny kask do jazdy konnej – pewna ochrona w każdych warunkach

Kask do jazdy konnej wyprodukowany według nowoczesnych standardów jest lekki, a jednocześnie solidny. Do produkcji wysokiej jakości nakryć głowy używa się przeważnie poliwęglanu. Kaski konstruowane są w taki sposób, aby pod wpływem silnego uderzenia przejąć całą siłę wstrząsu. W efekcie uderzenie sprawi, że pęknie jedynie kask, a czaszka pozostanie nienaruszona. Wnętrze kasku powinno być wyposażone w miękki, gąbczasty wkład, który wchłania pot i amortyzuje wstrząsy. Aby zapewnić sobie optymalną higienę, gąbkę należy regularnie prać. Nad komfortem w czasie przejażdżek w gorące dni czuwają systemy wentylacji.

Kask będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika. Nakrycia głowy dostępne są w rozmiarach S, M, L określonych na podstawie obwodu głowy. Swój pierwszy kask warto wybrać razem z doświadczonym sprzedawcą, który dobierze najlepszy rozmiar i zaprezentuje, jak poprawnie go regulować.

Atesty bezpieczeństwa

Zanim kupisz konkretny model, sprawdź, czy posiada on atesty bezpieczeństwa potwierdzające jego skuteczność. Obecnie obowiązujące normy to: CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.

 

 

Comments are closed.