Jak gotować lepiej? Okazuje się, że ważne są nie tylko dobrej jakości składniki czy odpowiednie przepisy. Kolosalne znaczenie w procesie gotowania mają również wykorzystywane garnki. Warto zapoznać się z nowościami, które proponują dla nas topowi producenci. Czy komplet garnków jest nas dzisiaj w stanie zaskoczyć? Zdecydowanie tak!

Komplet garnków stalowych – idealne rozwiązanie w kuchni

Nowoczesne garnki stalowe to komplety, które zaskoczą nas i sprawią, że gotowanie stanie się znacznie przyjemniejsze. Projektanci i producenci dokładają wszelkich starań, aby oferowany komplet garnków spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jak tworzony jest dzisiaj komplet garnków? Do najchętniej stosowanych tworzywa zalicza się stal nierdzewną 18/10 – jest to materiał o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, korozję czy odkształcanie. Stal na długie lata zachowuje swój doskonały wygląd. 

Projektanci postawili na innowacje: w dnach garnków znajdują się dyski. Odpowiadają one za to, aby ciepło rozprowadzane było równomiernie wewnątrz garnka i aby potrawy gotowane były znacznie szybciej. Ma to również pozytywny wpływ na oszczędność energii! Idealnym dodatkiem do oferowanych garnków są pokrywki wykonane ze szkła hartowanego – ten rodzaj tworzywa nie pęka, nie kruszy się. Niewielkie odpowietrznik pozwoli na odprowadzanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. 

Patelnie dopasowane do naszych potrzeb 

Komplet garnków to nie wszystko, aby móc wygodnie gotować – istotna okaże się również dobrej jakości patelnia. Smażone potrawy smakują wybornie: doceniamy ich smak, teksturę, chrupkość. Na przygotowanie doskonałych ryb czy warzyw smażonych pozwoli patelnia z powłokami ceramicznymi. Powłoki pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i minimalizują ryzyko przywierania potraw do dna. 

Comments are closed.