Termometr owulacyjny bez problemu kupisz w aptece, jak również w sprzedaży online. Najtańsze z nich do nabycia są już od 10 zł. Gwarantują one szybki pomiar z dokładnością temperatury do 0,05 stopnia Celsjusza. Mając na uwadze Twój cykl miesiączkowy i planowanie rodziny, naturalna metoda może znacznie przyspieszyć moment zajścia w ciążę. Codzienne pomiary podstawowej temperatury ciała i obserwacja swojego organizmu, pozwalają na śledzenie płodności i czasu, kiedy kobieta znajduje się w fazie owulacji. W tym artykule przybliżamy temat zastosowania termometru owulacyjnego w praktyce.

Co to jest termometr owulacyjny i po co się go stosuje? 

Termometr owulacyjny nie jest zwykłym urządzeniem do mierzenia temperatury. Oczywiście, służy on do pomiaru temperatury, ale charakteryzuje się on większą czułością od zwykłego termometru. Delikatne zmiany wartości sugerują kobiecie, w którym momencie cyklu miesiączkowego się znajduje. Ich kontrola i obserwacja wahań, przybliża parę do zwiększenia szansy zajścia w ciążę. 

W kobiecym organizmie zachodzi wiele zmian przez cały cykl menstruacyjny. Podczas owulacji, gdy uwalniana jest komórka jajowa, trafiająca do jajowodu, temperatura ciała kobiety nieznacznie wzrasta, a jej poziom może wychwycić właśnie termometr owulacyjny. 

Jak używać termometru owulacyjnego do mierzenia PTC?

Wspomniany wyżej wzrost temperatury ciała jest informacją, że występują w tym momencie dni płodne. To moment, kiedy najlepiej starać się o dziecko. Obserwacja cyklu jest dobrą metodą profilaktyczną, a monitoring PTC najlepiej wykonywać rano i o stałych porach, zaraz po przebudzeniu. Nawet wyjście do toalety powoduje, że jest to aktywność fizyczna, przez co temperatura ciała wzrasta i zaburzane są wyniki. 

Stosowanie termometru owulacyjnego jest bardzo proste. Istnieją trzy metody pomiaru temperatury:

  • pomiar w ustach,

  • pomiar w pochwie,

  • pomiar w odbytnicy

 

Na stronie https://termometrowulacyjny.pl/ znajdziesz dokładne instrukcje na temat mierzenia temperatury oraz ile czasu powinno się poświęcić, aby pomiary były efektywne. Dowiedz się więcej o możliwościach termometru owulacyjnego i zacznij stosować naturalną metodę planowania ciąży. 

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ yfine.pl