Rozszerzone naczynka na twarzy to defekt, który każdy chciałby ukryć, a najlepiej pozbyć się go bezpowrotnie. Wśród wielu sposobów na cerę naczynkową jednym z najskuteczniejszych jest laserowe zamykanie naczynek. Poznaj wskazania, przeciwwskazania oraz przebieg zabiegu laserowego.

Wskazania i przeciwwskazania do laserowego zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg przede wszystkim dla osób, które zmagają się z rozszerzonymi naczynkami, czyli tzw. pajączkami, fachowo nazywanymi teleangiektazjami. Tego typu zmiany naczyniowe lokalizują się przede wszystkim na twarzy, a dokładnie w okolicy nosa i na policzkach. Wskazaniem do laserowego zamykania naczynek są nie tylko charakterystyczne pajączki, ale również:

  • trądzik różowaty,
  • rumień,
  • plamy typu port wine,
  • naczyniaki rubinowe,
  • żylaki kończyn dolnych.

Chociaż zabieg laserowy uznawany jest za bezpieczny i mało inwazyjny, to nie jest on przeznaczony dla każdego, kto posiada rozszerzone naczynka. Przeciwwskazaniami do użycia lasera naczyniowego są m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • otwarte rany w miejscu zabiegowym,
  • opryszczka w aktywnej fazie,
  • nowotwór skóry,
  • świeża opalenizna,
  • epilepsja,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • bielactwo.

Derma V Lutronic – nowoczesny laser na naczynka

W klinikach medycyny estetycznej można skorzystać z różnych laserów naczyniowych. Jednym z najnowocześniejszych jest Derma V Lutronic, który służy do zabiegów zamykania naczynek w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie to umożliwia dostosowanie leczenia do każdego rodzaju zmian naczyniowych. Zaawansowana technologia IntelliTrak pozwala na emisję fali o wybranej częstotliwości. Do tkanek dostarczana jest zwiększona ilość energii w trybie szybkim i jednocześnie stałym. Derma V Lutronic emituje wiązkę o długości 532 nm i 1064 nm, która jest silnie absorbowana przez barwnik czerwony. W urządzeniu tym zastosowano również innowacyjny czujnik temperatury, który w czasie rzeczywistym informuje lekarza o stopniu rozgrzania tkanek, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu i minimalizuje ryzyko oparzeń.

Lutronic Derma V charakteryzuje się wysoką skutecznością. Często już jeden zabieg laserem wystarcza do trwałego zamknięcia naczynka i wyeliminowania defektów skórnych. Zmiany naczyniowe przestają być widoczne po upływie około trzech tygodni od wykonania procedury.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zamykanie naczynek laserem Derma V Lutronic jest procedurą mało inwazyjną, która nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, powstawania ran czy krwawienia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, po wcześniejszej konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań. Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga znieczulenia, ponieważ skóra jest skutecznie chłodzona strumieniem zimnego powietrza.

W pierwszej kolejności skóra zostaje oczyszczona. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia w miejsce zabiegowe i rozpoczyna emisję fal, stale kontrolując stopień ingerencji w tkankę na monitorze urządzenia. Fala o długości 532 nm w kolorze zielonym wykazuje wysokie powinowactwo do hemoglobiny znajdującej się w uszkodzonym naczynku. Energia lasera jest absorbowana przez barwnik krwi, na skutek czego dochodzi do podniesienia temperatury. Generowane ciepło inicjuje proces koagulacji. Rozszerzone naczynko zostaje trwale zamknięte. Cała procedura trwa maksymalnie kilkanaście minut.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/



Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz Metalowy stojak na ręczniki