Depilacja laserowa – jak każda inna, służy do usuwania zbędnie odrastającego owłosienia z różnych partii ciała. Jednak depilacja laserowa jest jedyna w swoim rodzaju – po regularnie przeprowadzonej serii zabiegów włosy już nigdy nie odrosną dlatego jest procesem permanentnym. Oznacza to wreszcie koniec ciągłego sięgania po żyletki, rozgrzewania wosku czy korzystania z depilatorów.

Jak działa proces depilacji laserem?

Wiele osób zastanawia się jak to jest, że światło lasera potrafi spowodować usunięcie odrastających włosów na zawsze. Wszystko ukryte jest w prawach fizyki – wiązka laserowa przechodzi przez skórę trafiając do jej wewnętrznej warstwy. Tam znajdują się cebulki włosowe bogate w barwnik – melaninę. To ona jest kluczowym bohaterem całego procesu – przekształca w procesie termogenezy energie świetlną w cieplną nagrzewając się. Nagrzana melanina uszkadza cebulkę włosową, która już nigdy nie będzie w stanie wyprodukować włosów – co daje pewność, że ten typ depilacji jest permanentny.

Jednak aby mieć pewność, że za rok czy dwa włosy nie odrosną to serię zabiegów trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Jest to związane z naturalną fizjologią włosa – aby już nigdy nie odrósł należy natrafić na fazę anagenu. Niestety nikt nie wie, w którym momencie rozwoju aktualnie znajduje się cebulka włosowa.

Zobacz: https://depilacja.pl/

Depilacje laserową można wykonywać praktycznie na każdą partię ciała. Te najbardziej polecane to okolice bikini, pachy, okolice twarzy czy nogi. Ich cena zależy przede wszystkim od powierzchni skóry, którą nadaje się ekspozycji lasera. Im większa – tym cena za serię zabiegów jest większa. I tak najtańsze są pachy, a najdroższe nogi.

Gdzie wykonać zabieg?

Zaufanie w takich kwestiach jest wartością pierwszorzędną. Dlatego najlepiej wybierać sprawdzone salony zajmujące się depilacją laserową, które posiadają nieposzlakowaną opinię i profesjonalne sprzęty. Takimi salonami jest sieć depilacja.pl, której salony można znaleźć w praktycznie każdym dużym mieście. 

Comments are closed.