Remont czy odnawianie wyglądu wnętrza jest często zajęciem problematycznym. Konieczne jest wybranie kolorów ścian, stylizacji mebli i dodatków i oszacowanie budżetu. Wiele osób rezygnuje z prostych, jednolitych ścian na rzecz atrakcyjnych ozdób, malowanych detali i innych dodatków. W jaki sposób ozdobić ściany: wykorzystać brokat, wałki z fakturą czy może szablony malarskie?

Błyszcząca ściana o niejednolitej fakturze

Jednym ze sposobów aby ściana nabrała zupełnie odmiennego wyglądu jest zmieszanie z farbą o wybranym kolorze specjalnego, budowlanego brokatu. Dzięki temu ściana nabierze delikatnego błysku i niejednolitej faktury. Brokat można kupić w praktycznie w każdym sklepie budowlanym – i w zależności od jego gramatury domieszuje się do farby różne ilości. Należy dopasować kolorystycznie drobinki do całości stylizacji w danym pokoju, aby wygląd był zachwycający.

Specjalne wałki ułatwiające malowanie powtarzalnych detali

Na rynku znaleźć można również specjalne wałki, które mogą pokryć ścianę powtarzalnymi grafikami – są to na przykład wzory cegieł, pnączy lub innych ornamentów. Nie trzeba pokrywać całej ściany kontrastowymi malunkami – czasem w zupełności wystarcza jedna ze ścian lub nawet część powierzchni, aby pomieszczenie nabrało nowego, pięknego wyglądu. Przy pomocy różnych detali można w jednym pomieszczeniu wydzielić części do pracy lub relaksu.

Szablony malarskie – piękne inskrypcje nawet dla osób bez talentu artystycznego

Innym pomysłem na nadanie ścianom niepowtarzalnego wyglądu jest użycie kawałków plastiku lub papieru jakimi są szablony malarskie. Oferta w sklepach budowlanych jest bardzo szeroka, jednak można je wykonać również na zamówienie w drukarni. Dzięki nim można powtarzać rysunek jednego obiektu w różnych miejscach na ścianie lub nawet w kilku pomieszczeniach. Pozwala to na zachowanie spójnej stylizacji i nie wymaga tylu umiejętności malarskich co ręczne stworzenie obrazu od podstaw.

Do it yourself – jak samodzielnie stworzyć piękne ściany?

Wiele osób chce jednak dopasować wnętrza do swoich potrzeb – wykorzystuje do tego swoje zdolności manualne. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych instruktarzy jak wykorzystać kawałki materiału, sznurki czy inne niecodzienne materiały do stworzenia własnych kompozycji na ścianie. Co więcej zabawa teksturami i kolorami na ścianach daje dużo radości i z pewnością na jednej ścianie i jednym pomieszczeniu się nie skończy. Wystarczy tylko dać się ponieść wyobraźni by później móc chwalić się znajomym niecodziennymi wnętrzami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.