Odpowiednia pielęgnacja włosów to dla wielu kobiet must have codziennej rutyny. Zależy nam, aby były one miękkie, pełne blasku i przede wszystkim gęste. Osiągnięcie tego celu nie jest wcale takie łatwe, a możliwe jest tylko dzięki świadomie dobranych kosmetyków. Wiele szamponów dostępnych w drogeriach zawiera w swoich składzie substancje, których nazwy nie jesteśmy w stanie wymówić, uczulają nas, i nie przynoszą zamierzonego efektu. Inaczej sprawa wygląda przy naturalnych szamponach, które mają nie tylko prostszy skład, ale przede wszystkim są bezpieczne dla naszego zdrowia, a to, że często się nie pienią to tylko zaleta i oznaka, że w ich składzie nie ma składników odpowiedzialnych za pianę. Wybieraj mądrze – dla siebie. 

Dobry szampon do włosów – jak działa?

Co to znaczy, że szampon jest dobry? Przede wszystkim, że spełnia nasze oczekiwania i wykazuje odpowiednie działanie na naszych włosach. To podstawa pielęgnacji włosów, od której zawsze zaczynamy. Zadaniem szamponu jest oczyścić skórę głowy wraz z pasmami włosów z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń m.in. złuszczającego się naskórka, potu, kurzu, lakieru do włosów. Dobrze dobrany szampon umożliwia również odblokować ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu przywraca skórze głowy naturalną warstwę lipidową. Na tym nasza pielęgnacja nie może się zakończyć. Po oczyszczeniu należy przejść do etapu odżywienia i nawilżenia, przy użyciu odżywki oraz maski. Duży wybór masek dostępnych jest na stronie: https://cece.pl/kategorie/maski-do-wlosow/ – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Poznaj rodzaje szamponów do włosów

Na tynku dostępnych jest wiele rodzajów szamponów, które różnią się od siebie przeznaczeniem i właściwościami, oto najpopularniejsze z nich:

  • szampony do włosów zniszczonych,
  • szampony do suchych włosów,
  • wzmacniające szampony do wszystkich rodzajów włosów,
  • odświeżające szampony do włosów cienkich, pozbawionych objętości i przetłuszczających się,
  • szampony do włosów wypadających,
  • szampony do włosów matowych,
  • szampony do włosów farbowanych i rozjaśnianych.

Wszystkie rodzaje szamponów bogatych w naturalny skład znajdziecie pod linkiem: https://cece.pl/kategorie/szampony-do-wlosow/

 

Comments are closed.