Podczas wakacji nad morzem sporo czasu spędzamy na plaży, która zwykle jest główną atrakcją pobytu na wczasach. Jak zorganizować takie wyjścia? Co przygotować, by czas na plaży upłynął nam przyjemnie i był prawdziwym relaksem?

Wygodny ubiór

Podczas upalnego lata podstawowy element garderoby, który zakładamy na plażę, to oczywiście kostium. Jedni wybierają wersje zabudowane, inni stawiają na nieco odważniejsze stroje kąpielowe dwuczęściowe. Ważne, aby zdecydować się na model, w którym czujemy się dobrze. Wygoda i poczucie swobody to istotny aspekt wakacyjnego odpoczynku.

Pamiętajmy jednak, że kostium kąpielowy to odzież zarezerwowana na plażę lub basen. Nim dojdziemy na miejsce, musimy mieć na sobie dodatkową odzież. Latem możemy włożyć zwiewną sukienkę lub szorty i t-shirt. Sporo pań na stroje kąpielowe dwuczęściowe narzuca okrycia, np. pareo lub tunikę plażową.

Przed wyjściem na plażę zawsze należy sprawdzić pogodę na nadchodzące godziny. Aura nad morzem szybko się zmienia i może okazać się, że słoneczne niebo wkrótce stanie się zachmurzone. Warto wówczas, poza kostiumem, mieć przy sobie np. bluzę z kapturem lub kurtkę.

Gadżety plażowe i produkty spożywcze

Oprócz stroju kąpielowego dwuczęściowego lub jednoczęściowego do torby plażowej spakować trzeba również inne akcesoria przydatne do pluskania w wodzie. Przede wszystkim niezbędne są ręczniki, którymi osuszymy ciało po aktywności w morzu. Aby zabezpieczyć stopy, możemy włożyć obuwie kąpielowe.

Czas na plaży to okazja do relaksu i wyciszenia, dlatego nie zapominajmy o ulubionej książce, audiobooku czy odtwarzaczu muzyki ze słuchawkami. Jeśli z kolei wyjątkowo cenimy sobie aktywność fizyczną, potrzebny będzie sprzęt i akcesoria sportowe. Rodziny z dziećmi powinny dodatkowo zabrać zestaw plażowych zabawek.

Jeśli pogoda dopisuje, na plaży zwykle spędza się długie godziny. Między posiłkami potrzebne będą przekąski – najlepiej sprawdzą się suche produkty (np. herbatniki, bakalie, chrupki), kanapki oraz owoce i warzywa. Niezbędna jest też woda butelkowa.

Zabezpieczenie ciała

Upalne lato wiąże się działaniem silnych promieni UV, na które narażeni są wszyscy spędzający czas na plaży. Jeśli nie zadbamy o ochronę organizmu, szybko możemy odczuć efekty w postaci objawów udaru cieplnego.

Najistotniejszy element, poza nawadnianiem organizmu, to osłona głowy. Nie można planować wyjścia na plażę bez spakowania czapki, chustki lub kapelusza. Na nos potrzebne będą okulary przeciwsłoneczne – tu jednak trzeba uważnie wybrać produkt, by spełniał wszelkie wymogi i nie stanowił dodatkowego zagrożenia dla zdrowia oczu.

Inna ważna sprawa to ochrona skóry przed poparzeniem. W tym celu przed wyjściem na plażę musimy posmarować ciało i twarz odpowiednim kosmetykiem z filtrem UV (krem, balsam, pomadka do ust). Pamiętajmy, by podczas pobytu na słońcu powtarzać czynność co jakiś czas.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe.

Comments are closed.

zobacz wiecej ent-access.com Stolik pomocniczy na laptopa