Kuchenki indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – są łatwe w obsłudze, pozwalają na wyeliminowanie gazu z domów i mieszkań. By móc wygodnie gotować na takich kuchenkach konieczne są garnki na indukcję. Gdzie je znaleźć? Jakie garnki okażą się najlepsze?

Garnki na indukcję ze stali nierdzewnej

Szukając kompletu garnków indukcyjnych, przede wszystkim warto określić nasze oczekiwania i potrzeby. W mniejszych kuchniach sprawdzą się komplety składające się z kilku elementów. W przypadku dużych domów warto zwrócić uwagę na zestawy wykonane z kilkunastu elementów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się garnki na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie zaskoczą precyzją wykonania, wysoką odpornością na uszkodzenia i korozję. Jak rozpoznać garnki na indukcję? W przypadku tego typu garnków posiadają one specjalne oznaczenie cewki indukcyjnej. Wybierając idealny komplet, warto również zwrócić uwagę na średnicę garnków – im bardziej pasować będą do średnicy pól grzewczych, tym mniejszy ubytek energii.

Jak zbudowane są garnki na indukcję?

Nowoczesne garnki na indukcję mają wielowarstwowe dno – jedną z warstw tworzy dysk aluminiowy, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dzięki zastosowaniu dysku możliwe jest znacznie szybsze przygotowywanie potraw i oszczędność energii. Garnki na indukcję uzupełniane są również o lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów – wszystko to pozwoli na prostsze i wygodniejsze gotowanie. Garnki na indukcję posiadają również dedykowane pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego. Dzięki niewielkim otworom pokrywki pozwalają na odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potraw. Garnki mają wygodne rączki i uchwyty – nierzadko są one tworzone z materiałów antypoślizgowych.

Comments are closed.