Szukając idealnej stolarki okiennej, musimy być świadomi, jak szeroki wybór okien i technologii znaleźć można dzisiaj na polskim rynku. Nowoczesne okna pozwolą nie tylko lepiej doświetlić wnętrza i ochronić je przed chłodem, ale również zadbać o większą estetykę pomieszczeń.

Okna plastikowe czy drewniane?

Podstawowym pytaniem podczas zakupu stolarki okiennej jest to, czy wybieramy stolarkę plastikową czy drewnianą. Modele te różnią się diametralnie, obie opcje posiadają wiele zalet – mówią pracownicy marki internorm.com. Bez wątpienia najczęściej kupowanymi oknami są okna PCV. Są one dostępne praktycznie od ręki, przez co nie ma potrzeby długiego oczekiwania. Okna plastikowe mają również świetny stosunek jakości do ceny, co z pewnością wpływa na decyzje zakupowe klientów. W przypadku okien drewnianych klienci cenią sobie przede wszystkim ich doskonały wygląd – okna takie są ozdobą elewacji domu, świetnie sprawdzają się w przypadku domów loftowych, skandynawskich, rustykalnych. Okna drewniane wymagają regularnej konserwacji – dzięki temu zachowują one żywy kolor i spójną strukturę.

Specjalistyczne okna dla najbardziej wymagających

Na polskim rynku nie brak okien, które dedykowane są dla najbardziej wymagających klientów. Do takich produktów zaliczamy przede wszystkim okna panoramiczne, które wykorzystywane są w domach jednorodzinnych. Okna takie niejako „otwierają” salon na ogród, przez co mieszkańcy mają wrażenie przenikania się przestrzeni. Innym przykładem specjalistycznych okien może być stolarka okienna pasywna, stosowana w przypadku domów pasywnych. Okna takie wspierają zatrzymywanie i odzyskiwanie ciepła wewnątrz budynków, przez co znacząco maleją rachunki za ogrzewanie. Ciekawym przykładem mogą być również okna dźwiękoszczelne, które sprawdzają się przede wszystkim w dużych miastach. Pozwalają one na zmniejszenie hałasu nawet o kilkanaście decybeli.

 

 

Comments are closed.