Regularne wizyty u kosmetyczny potrafią nieco zburzyć domowy budżet. Oczywiście, w skali miesiąca nie jest to może duży wydatek, ale w skali roku robi się pokaźna sumka. Tym bardziej, że niektóre zabiegi można z powodzeniem wykonać samodzielnie – w zaciszu domowej łazienki. Do takich zadań należy chociażby manicure i pedicure.

Jakie są najpopularniejsze metody zdobienia paznokci?

Bez wątpienia, najpopularniejszą metodą zdobienia paznokci pozostaje nadal manicure wykonywany tradycyjnym lakierem. Ciekawą opcją jest makijaż dłoni metodą japońską. Polega on na polerowaniu płytki paznokcia specjalną, krzemionkową odżywką. Od kilku lat obserwuje się rosnącą popularność metody hybrydowej. To pośrednie rozwiązanie pomiędzy tradycyjnym lakierem a żelem. O ile żel trudno samemu założyć sobie w domu, o tyle lakiery hybrydowe na dobre rozgościły się w łazienkach Polek. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do paznokci i nauczyć się wykonywać ten manicure.

Zalety metody hybrydowej zdobienia paznokci

Jak zostało już wspomniane, lakiery hybrydowe łączą w sobie zalety lakierów tradycyjnych i żelowych. Oznacza to, że są tak samo łatwe w nakładaniu jak zwykły lakier a tak trwały jak żele. Mając hybrydowe paznokcie, spokojnie można pisać na komputerze, myć naczynia czy korzystać z basenu – lakier nie powinien odprysnąć. Warunek jest oczywiście taki, że należy go prawidłowo nałożyć, wykorzystując konkretne, potrzebne ku temu, akcesoria do paznokci. Z pewnością jednym z niezbędnych sprzętów jest tutaj lampa. Do wyboru są dwa rodzaje lamp utwardzających światłem LED lub UV. Kolejne niezbędne akcesoria do malowania paznokci metodą hybrydową, to oczywiście same lakiery. Potrzebne są w zasadzie trzy – baza, lakier hybrydowy właściwy z pigmentem kolorystycznym oraz top coat. Na rynku dostępne są już produkty 3w1, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę. Do tego wystarczy cleaner, waciki bezpyłowe i można zaczynać swoją przygodę z hybrydą. Wydawać by się mogło, że koszty takiego przedsięwzięcia są bardzo wysokie. Na początku, owszem – te wszystkie akcesoria do paznokci nie należą do najtańszych – jednak regularne wizyty u kosmetyczki przez kilka lat z pewnością wychodzą drożej.

Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę z palców?

Aby zdjąć hybrydę bezpiecznie z paznokci potrzebne jest kolejne akcesorium Do paznokci ozdobionych lakierem hybrydowym stosuje się aceton, waciki oraz specjalną folię (choć można użyć zwykłej folii aluminiowej). Waciki namacza się w acetonie, owija się opuszki palców i po 10 minutach zmiękczony lakier zdejmuje się dłutkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Comments are closed.