Zimowiska, na które dzieci i młodzież jeżdżą podczas ferii zimowych cieszą się z roku na rok ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Nic dziwnego, szczególnie, że uczestnicy mają wówczas możliwość uczyć się lub szlifować umiejętności narciarskie pod okiem specjalistów. Ale jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu? I co ze sprzętem?

Co zabrać ze sobą na zimowisko?

Przed wyjazdem zazwyczaj organizatorzy, jak np. Róża Wiatrów organizują spotkania dla rodziców, aby przekazać wszystkie najistotniejsze informacje, w tym także te, dotyczące rzeczy, które będą niezbędne podczas wyjazdu. To, że na obóz narciarski trzeba zabrać odpowiednie ubranie na śnieg, w tym spodnie czy kurtkę narciarską – jest oczywiste. Ale nie każdy wie, że na stoku niezbędny jest również kask oraz gogle. Poza tym oczywiście narty i specjalne buty, ale tu – nie każdy posiada taki sprzęt. I co wtedy?

Sprzęt narciarski

Brak sprzętu nie dyskwalifikuje z możliwości uczestnictwa w obozie. Podczas zimowiska nie każdy posiada narty, a najczęściej istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Kwestia do ustalenia z organizatorem polega na ustaleniu czy będzie można wypożyczyć narty bezpośrednio na miejscu czy lepiej jest przygotować się jeszcze przed wyjazdem. Wszystko zależeć będzie od tego, gdzie organizowany jest wyjazd i jakie zaplecze oferuje wybrany stok czy baza, do której się udajemy. Czasem dobrym rozwiązaniem jest posiadanie sprzętu przed wyjazdem na obozy narciarskie dla dzieci, ponieważ znacznie ułatwia to organizację czasu na miejscu. Ponadto przeanalizować warto też kwestie finansowe, bo wyjeżdżając na zimowiska narciarskie i wypożyczając sprzęt na miejscu – koszt takiego przedsięwzięcia może okazać się znacznie wyższy niż jazda z własnym sprzętem. I tu kolejny dylemat – wypożyczać czy kupić? Wszystko zależy. Jeśli dziecko jeździ już na nartach całkiem dobrze, podoba mu się zimowe szaleństwo na śniegu i mamy możliwość regularnego jeżdżenia – lepszym wariantem okazać się może zakup. Jednak jeśli dziecko wyjeżdża po raz pierwszy na zimowiska dla młodzieży i nie wiemy tak naprawdę czy narciarstwo w ogóle mu się spodoba to zdecydowanie korzystniej będzie sprzęt wypożyczyć. Warto wiedzieć, że narty, ale też specjalne buty to nie jest mały wydatek. Dlatego najlepiej, aby dziecko najpierw spróbowało i sprawdziło czy narty są sportem, który przypadnie do gustu. Jeśli tak – dopiero wtedy warto rozważyć zakup własnego sprzętu.

Comments are closed.